Leczenie implantologiczne dzieli się na dwie części: część chirurgiczną i protetyczną.
Podczas pierwszej z nich, stomatolog osadza w kości implant – tytanowy wszczep imitujący korzeń. Używamy implantów renomowanej firmy MIS. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny, niż usuwanie zęba.
Aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia i wszczepić implant w najbardziej korzystnej do późniejszej odbudowy protetycznej pozycji oraz ominąć istotne struktury anatomiczne takie jak kanał nerwu zębodołowego dolnego lub zatoka szczękowa, stosujemy wykonywane cyfrowo szablony chirurgiczne Guided Surgery. Dzięki temu minimalizujemy traumatyczność zabiegu wszczepienia implantu i zyskujemy jeszcze większą przewidywalność wykonywanej procedury.
Zdarzają się sytuacje, gdy ze względu na zanik kości lub tkanek miękkich konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur regeneracyjnych przed implantacją lub w trakcie zabiegu. Dzięki szczegółowej diagnostyce obrazowej i planowaniu komputerowemu jesteśmy w stanie przewidzieć takie sytuacje i zaplanować zabiegi regeneracji przed wprowadzeniem wszczepu.
Na koniec zabiegu chirurgicznego, miejsce po założeniu implantu zabezpieczane jest dziąsłem lub śrubą gojącą. Implant goi się przez 3 do 6 miesięcy. Jest to czas potrzebny na proces osteointegracji, czyli zespalania się kości z powierzchnią implantu.
Po upływie określonego przez lekarza czasu, implant jest odsłaniany, a lekarz zakłada śruby gojące. Tu rozpoczyna się realizacja części protetycznej. Dzięki specjalnym łącznikom protetycznym osadza się na implantach pojedyncze korony, mosty lub protezy.