Stomatologia zachowawcza

Badanie stomatologiczne

Podczas pierwszej wizyty, lekarz stomatolog wykonuje dokładne badanie jamy ustnej w oparciu o zdjęcie panoramiczne. Przeprowadza także wywiad z Pacjentem w celu jak najpełniejszego zrozumienia przyczyn zgłoszenia się na wizytę oraz zapoznania się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta.  Pacjent otrzymuje informacje na temat stanu własnych zębów, możliwości leczenia oraz wstępny kosztorys.

 

Leczenie próchnicy

Czasami pomimo prawidłowego szczotkowania oraz dbania o higienę jamy ustnej, bakterie wygrywają z zębami i powstaje ubytek. Aby zapobiec dalszemu zniszczeniu struktury szkliwa i zębiny, konieczne jest usunięcie próchnicy, a następnie odbudowa utraconych tkanek zęba. Całą procedurę wykonujemy w powiększeniu i izolacji pola zabiegowego przy pomocy koferdamu. Nasze wypełnienia odtwarzają kształt anatomiczny zębów i przy prawidłowej higienie zachowują szczelność przez lata.

 

Znieczulenia

Znieczulenia, które stosujemy, zapewniają bezbolesność podczas zabiegu, są skuteczne i bezpieczne – zarówno dla kobiet w ciąży, dzieci, jak i pacjentów ze schorzeniami serca.